Pro veterináře


Jméno:
Heslo:

Dezinfekce VIRKON S

Univerzální a nejúčinnější dezinfekční prostředek s virucidním, baktericidním, sporicidním a fungicidním účinkem osvědčený dlouholetou praxí, určený k dezinfekci všech povrchů, vzduchu, vody, ordinací, potravinářských provozů i k dezinfekci vzduchu za přítomnosti zvířat a povrchů těl zvířat. Je zlatým standardem pro použití v dipech na dezinfekci obuvi při vstupech do stájí. Výjimečný v systému účinku, na něž nevzniká rezistence. Další obrovskou výhodou je jeho účinek za jakýchkoliv vnějších teplot bez nutnosti zvyšování koncentrace. Přípravek je plně biodegradovatelný a neovlivňuje činnost bioplynových stanic.

Pomocí pufrovacího činidla lze velmi pohodlně kontrolovat účinnost podle změny barvy. Růžová barva = účinný pracovní roztok, mléčné zbělání roztoku indikuje neúčinnost pracovního roztoku a nutnost jeho výměny.

Složení: trojvazebná sůl monopersulfátu draselného, kyselina peroxymonosírová, stabilizovaná směs peroxidů, surfaktanty, organické kyseliny, anorganický pufrovací systém.

 

Balení: 10 kg

 

Způsob použití: Jak / Ano-Ne / Koncentrace

 

Ponor

(obuv, auta)

Postřik

Pěna

Plyn

Na zvířata

(omývání)

Pitná voda se zvířaty

Rozvody vody bez zvířat

Při nízké teplotě

ANO

ANO

NE

NE

ANO

ANO

ANO

ANO

0,5-1%

0,5-1%

 

 

0,5%

0,1%

0,5-1%

0,5-1%

Studený fog bez zvířat

Studený fog se zvířaty

Teplý fog bez zvířat

Teplý fog se zvířaty

ANO

ANO

ANO

NE

1% ® 25 ml /1m3

0,25 g Virkonu/ 1m3

0,5% ® 25 ml /1m3

0,125 g Virkonu/ 1m3

4% ® 6,25 ml /1m3

0,25 g Virkonu/ 1m3

 

® - pracovní roztok

 

V tabulce uvedené koncentrace v % při fogování jsou doporučením výrobce. Může být připraven i koncentrovanější roztok (NEPLATÍ pro použití na nebo za přítomnosti zvířat), kterého se aplikuje méně. Podstatné je dodržení množství přípravku v g na 1m3. Spotřeba přípravku v g je vždy stejná. Čím méně koncentrovaný roztok k fogování se připraví, tím je dezinfekce účinnější, neboť se takto vytvoří více mlhových kapiček s dezinfekcí.

 

Bezpečnostní list ke stažení

 

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravkuZpět

Home page
SEVARON s.r.o.
Palackého třída 163a
612 00 Brno
tel.: +420 541 426 370
fax: +420 564 403 201
e-mail: info@sevaron.cz
http://www.sevaron.cz